Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie People Can Fly tworzy najwyraźniej ambitne RPG dla Microsoftu

Tajemniczy Project Maverick.

Oferty pracy zamieszczone na stronie warszawskiego studia People Can Fly - twórców m.in. serii Outriders - rzucają nieco więcej światła na tajemniczy Project Maverick, którego wydaniem zajmie się Microsoft.

W ramach szybkiego przypomnienia: o nowej produkcji studia dowiedzieliśmy się w czerwcu. Project Maverick ma być ambitnym tytułem z segmentu AAA, z budżetem od 30 do 50 milionów dolarów. Od tamtej pory wielu szczegółów nie podano, ale z pomocą przychodzą na szczęście oferty prace zamieszczone na stronie firmy.

Dowiadujemy się z nich, że studio chętnie rozszerzy grono deweloperów o projektanta narracji, wyróżniającego się zamiłowaniem do gier z gatunku RPG oraz znajomością silnika Unreal Engine. Drugie z wymagań przewija się w większości opublikowanych ogłoszeń, bezpiecznie będzie więc założyć, że studio operuje na technologii od Epic Games.

W Bulletstorm VR zagramy jeszcze w tym roku.

Z informacji na stronie dowiadujemy się również, że rozwojem projektu zajmują się zarówno europejskie, jak i amerykańskie zespoły. Wielokrotnie przewija się również wzmianka o produkcji AAA, wygląda więc na to, że plany są ambitne. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na oficjalną zapowiedź.

W ogłoszeniu pada też wzmianka o tym, że People Can Fly pracuje aktualnie nad długą listą innych nieujawnionych jeszcze projektów. „Gemini opracowujemy razem ze Square Enix, Maverick to gra AAA przygotowywana we współpracy z Microsoft, a Bifrost, Victoria i Dagger to projekty, które rozwijamy samodzielnie” - napisano.

Do tego jest jeszcze tajemnicze „Red”, znajdujące się na etapie koncepcyjnym, a także dwie gry poświęcone technologii wirtualnej rzeczywistości: Green Hell VR oraz Bulletstorm VR. Drugi z wymienionych tytułów zadebiutuje na rynku już 13 grudnia obecnego roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze