Skip to main content

Polski gracz League of Legends dostał... własny pomnik. Rzeźba stanęła w Hiszpanii

Upamiętnia zwycięstwo sprzed kilku lat.

Marcin „Jankos” Jankoski, czyli jeden z najbardziej znanych polskich graczy League of Legends został uhonorowany... własnym pomnikiem. Dedykowana zawodnikowi rzeźba stanęła w Barcelonie z okazji trwających rozgrywek Mid-Season Invitational 2023.

Jak informuje dziennik Przegląd Sportowy, statua przedstawia postać Lee Sin, którą grał Jankos podczas zwycięskiego meczu na turnieju Mid-Season Invitational 2019. Napis po hiszpańsku umieszczony na cokole brzmi: „Jankos - Wybór czempiona: Lee Sin. Zasada mnicha-wojownika: »Opanuj siebie, opanuj wroga«”.

Wybór Barcelony na miejsce ustawienia postumentu nie jest oczywiście przypadkowy. Polak przez wiele lat związany był z hiszpańską drużyną G2 Esports, a obecnie gra dla pochodzącego także z tego kraju zespołu Team Heretics.

Co ciekawe, w Berlinie staną z kolei pomnik Rasmusa „Caps” Winthera, byłego kolegi z drużyny Jankosa. Chociaż Caps pochodzi z Danii, to wybór padł na stolicę Niemiec zapewne dla tego, że regularnie odbywają się tam mistrzostwa Europy w League of Legends - w przypadku tego zawodnika statua przedstawia postać LeBlanc.

Przypomnijmy, że obecnie trwające rozgrywki Mid-Season Invitational 2023 zaczęły się 2 maja i potrwają do 21 maja. Tegoroczna edycja imprezy odbywa się w Copper Box Arena w Londynie, a do walki stanęło w sumie 13 drużyn z całego świata.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Zobacz także