Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polska gra o szpitalu polowym ma datę premiery

Akcja podczas I wojny światowej.

Nietypową strategię War Hospital planowano pierwotnie jeszcze na końcówkę 2022 roku, lecz planów nie udało się dotrzymać. Teraz poznaliśmy nową datę premiery - 11 stycznia 2024 r.

Zmianie nie uległa lista platform docelowych. To nadal PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Akcja toczy się podczas I wojny światowej, a gracze będą odpowiadali za brytyjską placówkę medyczną, mieszczącą się gdzieś za liniami francuskiego frontu. „Walcz o życie, duszę i ludzkość w świecie, który je odrzucił” - zapowiadają deweloperzy.

Jako major Henry Wells i jego ekipa pomożemy rannym i okaleczonym. Nad głowami przelatywać będą pociski artyleryjskie, lecz „pośród trudności napotyka się nowe możliwości” - jak uważał Albert Einstein. Wydarzenia obserwować będziemy w rzucie izometrycznym, zajmując się nie tylko leczeniem, ale także dbaniem o kurczące się lekarstwa i zasoby.

Twórcy ze studia Bravo Lamb obiecują autentyczne wyposażenie z epoki I wojny, a także budowanie „mikrospołeczności ratowników i ocalałych”, co wskazuje na zarządzanie nie tylko rannymi, ale i zespołem medyków. Szpital będziemy mogli też rozbudować w drzewku technologicznym.

„Gra o wojnie, w której nie odbierasz życia, lecz je ratujesz - zapewnia opis na Steamie. War Hospital będzie debiutem Bravo Lamb, które rozwija obecnie także Enemy of the State, strategię z akcją umieszczoną podczas amerykańskiej prohibicji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

War Hospital

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze