Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Silent Hill 2 „powali grafiką” - zapewnia polskie studio

To mocna strona Bloober Team.

Maciej Głomb - główny producent remake’u Silent Hill 2 - zapewnił w wywiadzie, że odświeżona odsłona kultowego horroru zaoferuje „doświadczenie wizualne najwyższej klasy”.

Jak dowiadujemy się z rozmowy opublikowanej na łamach portalu Gamingbolt, polskie studio Bloober Team stara się w jak najwierniejszy sposób oddać klimat oryginału z 2001 roku. Poprzeczkę postawiono wysoko, bowiem za wyznacznik jakości przyjęto remake Resident Evil 2 sprzed czterech lat. Twórcom zależy więc na zaoferowaniu graczom możliwie „najwyższej klasy wrażeń wizualnych”.

Można śmiało powiedzieć, że wizualia zawsze były mocną stroną Bloober Team i jestem pewien, że tak będzie nadal w przypadku Silent Hill 2” - mówił Głomb. „Wykonaliśmy wiele wstępnych prac wspólnie z Ito-san na początku produkcji, aby upewnić się, że jesteśmy po tej samej stronie z naszą artystyczną wizją gry”.

Nasze zespoły 2D i 3D są najlepsze w swoich dziedzinach, więc możecie spodziewać się najwyższej klasy wrażeń wizualnych. Przeprowadziliśmy wczesne testy zewnętrzne i otrzymaliśmy pozytywne opinie. Oczywiście przed nami jeszcze długa droga, ale jestem bardzo optymistycznie nastawiony na przyszłość” - dodał deweloper.

Prócz dopracowanej oprawy wizualnej, twórcy planują także odświeżenie fundamentalnych elementów gry. Postacie otrzymają nowy wygląd, lokacje zostaną odnowione, a sztuczna inteligencja przeciwników doczeka się usprawnień.

Gra pozostanie równocześnie wierna oryginałowi. Jak dowiedzieliśmy się już jakiś czas temu, zmiany rozgrywki w Silent Hill 2 nie będą zbyt drastyczne. Za najbardziej istotną modyfikację uznano zaimplementowanie dynamicznej kamery znad ramienia postaci, zamiast predefiniowanych kadrów z oryginału.

Remake nie otrzymał jeszcze oficjalnej daty premiery. Wiemy jednak, że trafi na PC oraz konsole PlayStation 5. Zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami, fabuła gry nie ulegnie zmianie. Znów pokierujemy losami Jamesa, który trafił do otulonego mgłą miasta Silent Hill, gdzie musi rozwiązać mroczną tajemnicę, związaną ze śmiercią swojej żony.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Silent Hill 2 Remake

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze