Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pogorszył się stan Bruce'a Willisa. Postawiono nową diagnozę choroby

Informację przekazała rodzina.

Pojawiły się nowe informacje na temat sytuacji zdrowotnej Bruce'a Willisa, aktora znanego między innymi z serii „Szklana pułapka”. Niestety zdaniem lekarzy artysta cierpi na otępienie czołowo-skroniowe, będące formą demencji.

Przypomnijmy, że prawie rok temu stwierdzono u Willisa afazję, objawiającą się zaburzeniami mowy i kłopotami z pamięcią. Choroba pokrzyżowała jego dalsze plany zawodowe, a fani na całym świecie ze smutkiem przyjęli tę wiadomość. Aktor niedawno wykonał kolejne badania.

Od wiosny 2022 stan zdrowia Bruce'a pogorszył się, a teraz otrzymaliśmy bardziej konkretną diagnozę otępienia czołowo-skroniowego (znane jako FTD) - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie przez rodzinę Willisa. „Problemy w komunikacji to tylko jeden z objawów choroby Bruce'a. Choć jest to bolesne, czujemy ulgę, że mamy jasną sytuację”.

Cover image for YouTube videoSZKLANA PUŁAPKA 5 - polski zwiastun
Bruce Willis to jedna z ikon kina akcji

„FTD to okrutna choroba, o której wielu z nas nie słyszało, a która może dotknąć każdego. Bruce zawsze uważał, że warto nagłaśniać ważne kwestie - zarówno publicznie jak i prywatnie. Wiemy, że - gdyby mógł - chciałby zareagować, zwracając naszą uwagę na ludzi zmagających się z tą otępiającą chorobą. Chciałby pokazać, jak wpływa ona na wiele osób i ich rodziny” - napisała rodzina.

Środowisko aktora podziękowało także za ogromne wsparcie fanów. Bruce Willis wystąpił chociażby w takich filmach jak „Armageddon”, „Kod Merkury”, „Stan oblężenia”, „Szósty zmysł” czy „Pulp Fiction”. Natomiast za rolę Davida Addisona Juniora w serialu „Na wariackich papierach” z 1985 roku doczekał się nagrody Złotego Globu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze