Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Początek roku należy do survivali. Enshrouded ma milion graczy

Valheim, ale z grafiką.

Gatunek gier survival ma się bardzo dobrze, jeśli druga najpopularniejsza produkcja tego typu w styczniu chwali się przekroczeniem 1 miliona graczy. Taki wynik obwieścili deweloperzy Enshrouded.

Nie są to oczywiście liczby na miarę Palword, lecz rezultat z pewnością imponuje. „W ciągu zaledwie czterech dni gra przyciągnęła ponad milion graczy. Jesteśmy całkowicie zdumieni sukcesem i pozytywnym przyjęciem. Pragniemy z głębi serca podziękować wszystkim naszym graczom” - czytamy w serwisie X.

Cover image for YouTube videoEnshrouded - Official Early Access Launch Trailer

Enshrouded zadebiutowało 24 stycznia, oczywiście wyłącznie w programie Early Access na PC. Projekt Keen Games najłatwiej opisać zapewne jako czerpiący spore inspiracje z Valheim, ale z „ładniejszą” oprawą graficzną.

Otrzymujemy otwarty świat do zwiedzenia. Ten ma imponujące rozmiary już teraz, w niedokończonej wersji gry. Akcja toczy się w świecie fantasy, ze sporymi obszarami pokrytymi mgłą o nazwie „Shroud”, co wyjaśnia znaczenie tytułu. W takich miejscówkach wytrzymamy tylko przez określony czas, więc trzeba śpieszyć się ze zbieraniem skarbów.

Jak na survival przystało, trzeba też radzić sobie z głodem i pragnieniem. Jednym z kolejnych pozytywów jest wyjątkowo rozbudowany i imponujący system budowania, pozwalający postawić niemal dowolne konstrukcje w wokselowym świecie - o ile oczywiście zgromadzimy surowce.

W planach na dalszą przyszłość są także wersje PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Enshrouded

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze