Skip to main content

Po ponad 25 latach, Gargoyles dostanie remaster

Nie tylko na Segę Genesis.

Jedną z nieco lepiej skrytych zapowiedzi podczas niedawnej imprezy firmy Disney był fakt, że klasyczna platformówka Gargoyles z 1995 roku doczeka się odświeżonego wydania.

Wydana 27 lat temu produkcja reklamowała serial animowany o tym samym tytule, czerpiąc inspiracje z podobnych tytułów tego typu, jak Alladin czy Lionm King. Grę wydano wyłącznie w Ameryce Północnej i tylko na konsoli Sega Genesis, co na pewno utrudniało dostęp. Planowaną konwersję SNES anulowano.

Dzisiaj dostępne są emulatory, a programista Chris Shrigle opublikował kompletny kod źródłowy już w 2012 roku, w celach edukacyjnych. Mimo tego Disney planuje jednak remaster. Poza krótkim trailerem (12:35 w materiale powyżej) nie ma niestety wielu detali, takich jak data premiery czy nazwa studia odpowiedzialnego za prace. Mowa jedynie o PC i „odświeżonej grafice i sterowaniu”.

W oryginale wcielaliśmy się w Goliatha, który chce zniszczyć potężny talizman - Oko Odyna. Przechodzimy pięć etapów, każdy zakończony bossem. W przeszłości walczymy z wikingami atakującymi zamek Wyvern, a w czasach teraźniejszych - także z robotami w nowojorskim metrze.

Zobacz także