Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

[PLOTKA] Sony obniżyło cenę PS5 w reakcji na ruch Microsoftu

Konsola miała być droższa od Xbox Series X.
  • PS5 bez czytnika płyt ma kosztować 399 dol., a wersji standardowej 499 dol.
  • Sony zareagowało podobno na cenę konkurencyjnej konsoli

PlayStation 5 miało kosztować więcej od Xbox Series X, ale po ujawnieniu cen przez Microsoft, firma Sony postanowiła zmienić plany - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Serwis Gamereactor - powołując się na źródło, które jest podobno zaznajomione z zamiarami japońskiej firmy - twierdzi, że początkowo PS5 miało być „znacznie” droższe od konkurencyjnej platformy. Informator nie przedstawił jednak dokładnych różnic.

Po ujawnieniu doniesień, z redakcją portalu miało jednak skontaktować się więcej pragnących zachować anonimowość osób. Rozmówcy dziennikarzy przekonują, że w reakcji na ogłoszenie wartości Xbox Series X, Sony postanowiło obniżyć cenę własnej konsoli.

Według informacji serwisu Gamereactor, obecne plany zakładają, że PS5 w wersji bez napędu będzie kosztowało 399 dolarów, a w edycji standardowej 499 dolarów. W Europie prawdopodobnie byłoby to odpowiednio 399 euro i 499 euro, czyli około 1777 zł i 2222 zł.

PlayStation 5 nadal nie ma dokładnej daty premiery

Sony na razie nie przedstawiło szczegółów na temat cen i premiery nowej konsoli. Spekuluje się, że firma stosowne informacje ujawni jeszcze w tym miesiącu. Urządzenie powinno trafić do sprzedaży pod koniec 2020 roku.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Gamereactor

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze