Skip to main content

PlayStation pokazało kontroler z lewitującym ekranem. Wizja na 10 lat w przyszłość

Prawie jak science-fiction.

Sony przeprowadziło w nocy pokaz strategicznej wizji firmy. Wydarzenie było przeznaczone raczej dla udziałowców korporacji, ale znalazło się miejsce na rzut oka na przyszłość PlayStation, włącznie z kontrolerem obsługującym lewitujący ekran.

Brzmi ambitnie. Japońska korporacja chciała w ten sposób zdefiniować „Kreatywną Wizję Rozrywki”. Mowa o długoterminowej wizji tego, gdzie przedsiębiorstwo „chce znaleźć się za dziesięć lat, ze spojrzeniem na przyszłość rozwoju technologii”.

Wideo można znaleźć poniżej, włącznie ze wspomnianym kontrolerem służącym do sterowania w raczej mało zaawansowanej produkcji o lataniu w kosmosie.

Zobacz na YouTube

„Za dziesięć lat będziemy żyli w wielowarstwowym świecie, w którym fizyczne i wirtualne rzeczywistości przenikają się bez granic” - czytamy w opisie rodem z powieści science-fiction. „Jeśli Sony, jako firma zajmująca się kreatywną rozrywką, miałaby w przyszłości zapełnić ten świat nowym Kando, jakiego rodzaju doświadczenia moglibyśmy zaoferować, by tak się stało?”.

Kando to trudny do przetłumaczenia japoński koncept, mówiący o czerpaniu przyjemności z kreatywności oraz samym narzędzi służących do wyrażania tej kreatywności.

My też za bardzo nie wiemy, o co chodzi. Powyższy materiał wideo stanowi właśnie „prototypowe ćwiczenie”, które ma odpowiedzieć na pytanie, jak taka „Kreatywna Wizja Rozrywki” wypełni świat tym Kando, co obejmuje najwyraźniej lewitujący monitor. Chyba.

Zobacz także