Skip to main content

PlayStation pokazało adapter PS VR 2 na PC, ale zagramy tylko przez Steam

Premiera w sierpniu.

Sony zaprezentowało specjalny adapter, który umożliwi posiadaczom gogli wirtualnej rzeczywistości PS VR 2 podłączenie sprzętu do komputera i ogrywanie tytułów z katalogu SteamVR.

Prezentacja urządzenia nie jest wielką niespodzianką, ponieważ pierwszy raz usłyszeliśmy o nim już w lutym, gdy było jeszcze w fazie testów. Dziś adapter opisano w szczegółach, zdradzając, że zadebiutuje na rynku 7 sierpnia i będzie wspierał wyłącznie tytuły VR dostępne na Steamie. Do zabawy potrzebujemy więc konto na platformie Valve.

Sam adapter wycenionono na 59,99 euro (około 255 zł), choć trzeba mieć na uwadze, że w zestawie nie znajdziemy wszystkich niezbędnych akcesoriów. Do podłączenia potrzebny będzie kabel DisplayPort kompatybilny z wejściem DisplayPort 1.4, który należy zakupić osobno.

Aby zagrać w gry ze Steama po podłączeniu gogli do adaptera, będziemy musieli pobrać aplikacje PlayStation VR2 oraz SteamVR. „To umożliwi skonfigurowanie PS VR2 na komputerze, dostosowanie ustawień i obszaru gry oraz kupowanie i granie w gry ze SteamVR” - wyjaśniono.

Niestety podczas rozgrywki na PC niedostępne będą dodatkowe funkcje znane z PS5, jak HDR, śledzenie ruchu oczu czy haptyczne adaptery. Otrzymamy za to wsparcie rozdzielczości 4K, 110-stopniowe pole widzenia oraz czujniki dotyku.

W przeciwieństwie do gogli MetaQuest, PS VR 2 nie umożliwi ogrywania dowolnie wybranego tytułu z PC. Na szczęście oferta SteamVR jest dosyć szeroka, oferując m.in. Half-Life Alyx, Fallout 4 i Skyrim VR czy No Man's Sky.

Wymagania sprzętowe

Do uruchomienia gier poprzez adapter PS VR 2 będzie potrzebny komputer o specyfikacji równej lub mocniejszej od tej zaprezetowanej poniżej:

  • System operacyjny: Windows 10 lub Windows 11 (64 bit)
  • Procesor: Intel Core i5-7600 lub AMD Ryzen 3 3100
  • Karta graficzna: GTX 1650 lub RX 5500XT lub RX 6500XT
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • DisplayPort: DisplayPort 1.4
  • Bluetooth: Bluetooth 4.0

Zobacz także