Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayStation Indies - te perełki na PS5 i PS4 można kupić za mniej niż 25 złotych

Najlepsze gry niezależne za niewielkie pieniądze.

W sklepie PlayStation Store rozpoczęła się promocja PlayStation Indies. W ramach przeceny możemy za niewielkie pieniądze kupić kilka znanych i świetnie ocenianych gier od niezależnych twórców. „Indyki” nierzadko mogą zaskoczyć nietypowym pomysłem oraz ciekawymi mechanikami, a najciekawsze prezentujemy poniżej. Promocja trwa do 22 grudnia do godz. 00:59.


Outlast 1 + 2 (20,30 zł łącznie za obie gry - PS4 + PS5)

Pierwszoosobowy survival horror od studia Red Barrells, założonego przez weteranów branży. W grze wcielamy się w reportera wysłanego do placówki badawczej, rozlokowanej w budynku dawnego sanatorium. Mając do dyspozycji tylko kamerę i kilka zapasowych baterii, musimy uciec przed kimś lub czymś, co morduje rezydentów ośrodka.


ClusterTruck (15,75 zł - PS4 + PS5)

Niezwykle szybka i wciągająca platformówka, w której... biegamy po dachach pędzących ciężarówek. Nie ma tu głębszego wyjaśnienia, a jedynie szereg poziomów o rosnącym poziomie trudności, mocne do odblokowania i potencjał do bicia własnych oraz światowych rekordów. Pamiętajmy tylko, że nie wolno dotknąć ziemi.


Octodad Deadliest Catch (11,60 zł - PS4 + PS5)

W Octodad wcielamy się w ośmiornicę, która porzuciła życie w oceanie, aby założyć rodzinę na typowych, spokojnych przedmieściach. Problem polega na tym, że nikt z otoczenia bohatera - nawet jego żona i dzieci - nie mają pojęcia o tym, że nie jest on człowiekiem. Musimy zatem wykonywać typowe prace domowe w taki sposób, by nie ujawnić swojej prawdziwej tożsamości.


Spelunky (12,60 - PS4 + PS5)

Wymagająca, ale bardzo wciągająca gra platformowa, w której wcielamy się w łowcę skarbów eksplorującego podziemne ruiny. Trzeba uważać, ponieważ lochy są pełne niebezpiecznych stworzeń i zabójczych pułapek i każdy krok może być naszym ostatnim - a wtedy trzeba będzie zacząć przygodę od początku. Tytuł można przechodzić w zasadzie w nieskończoność, gdyż przy każdym podejściu mapy są generowane na nowo.


Hotline Miami Collection (22,25 zł - PS4 + PS5)

Jedna z najsłynniejszych gier niezależnych, która oczarowała graczy trzymającą w napięciu akcją i niepokojącym, psychodelicznym klimatem. Wcielamy się w tajemniczego mężczyznę, który po przywdzianiu maski zwierzęcia dokonuje brutalnych morderstw na członkach mafii. Ponieważ giniemy od jednego trafienia, każdy atak musi zostać dokładnie przemyślany i perfekcyjnie wykonany.

Oprócz wyżej wymienionych, warto zwrócić także uwagę na szereg innych ciekawych tytułów dostępnych w przecenie:

Read this next