Skip to main content

Platyna w trzy minuty. Na PlayStation jest coraz więcej gier dla łowców trofeów

Szybkie zdobywanie osiągnięć.

Łowcy trofeów lub osiągnięć nie są nowym zjawiskiem - to osoby, które grając skupiają się na zdobywaniu achievementów. Okazuje się jednak, że na konsolach PlayStation jest coraz więcej produkcji, w których wykonywanie wyzwań jest proste i szybkie.

Tego typu gry zazwyczaj wyróżniają się nieskomplikowanymi zasadami rozgrywki, minimalistyczną oprawą wizualną, a także - co może być jednym z kluczowych aspektów - niską ceną.

Jak pisze serwis PushSquare, przykładem podobnej pozycji jest Rock Paper Scissors, które kosztuje jedynie 4,50 zł i pozwala zdobyć platynowe trofeum - nagrodę za odblokowanie wszystkich osiągnięć w produkcjach na PlayStation - w dwie i pół minuty.

Co ciekawe, gra jest częścią serii Breaktrough Gaming Arcade, która składa się właśnie z takich nieskomplikowanych projektów. Nowe ukazują się w każdą niedzielę i obecnie dostępnych jest około 60 tytułów - wszystkie są nastawione na łatwe gromadzenie achievementów.

Rock Paper Scissors nie grzeszy urodą i skomplikowaniem

Oczywiście są także pozycje od innych firm, w tym Rainbow od Webnetic za niespełna 7 zł. To jednak nie wszystko, bo wydawcy produkcji tworzonych pod platynowanie przygotowują osobne listy trofeów dla wersji PS5 i PS4 oraz odrębne dla danego regionu, co zachęca użytkowników do podwójnego kupowania danej gry.

Strategia najwyraźniej się opłaca. Tytuły z łatwymi osiągnięciami mają po kilka tysięcy graczy, a więc nierzadko więcej niż klasyczne, pełnowymiarowe i znacznie większe projekty.

Nadmienić należy, że gry nastawione na szybkie zdobywanie achievementów dostępne są również na innych platformach sprzętowych, w tym rzecz jasna na konsolach Xbox.

Zobacz także