Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformowe The Mummy Demastered z datą premiery

Na licencji nowego filmu.

Platformówka The Mummy Demastered ukaże się jeszcze w tym miesiącu na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Swich. Premiera 24 października.

Początkowo zakładano debiut pod koniec sierpnia. Za prace odpowiada studio WayForward Technologies, słynące właśnie z produkcji tego typu. W przeszłości studio zajmowało się między innymi popularnym cyklem z Shantae w roli głównej.

Ptaki atakują

Reżyser Austin Ivansmith zapewniał w rozmowie z serwisem Polygon, że w przypadku The Mummy Demastered starał się przygotować coś na kształt duchowego następcy Alien: Infestation, wydanego w 2011 roku na Nintendo DS.

Oznacza to między innymi ciekawe podejście do śmierci. Za każdym razem, gdy nasza postać ginie, jej zwłoki zostają wskrzeszone po stronie „złych”, z uwzględnieniem wszystkich umiejętności czy broni. Aby odzyskać wyposażenie, musimy pokonać swoje poprzednie wcielenie.

Do tego elementy gatunku określanego jako „metroidvania”. Gry tego typu łączą konwencję platformówki z większą swobodą eksploracji, często wprowadzając także mechanikę znaną z tytułów RPG i możliwość używania przedmiotów.

W The Mummy Demastered - opartym na licencji najnowszego filmu z cyklu „Mumia” - wcielamy się w elitarnego agenta, z zadaniem wyeliminowania księżniczki Ahmanet i jej armii nieumarłych. Wszystko po to, by - oczywiście - uratować świat.

Odwiedzimy przeróżne etapy, w tym mroczny las, placówkę militarną czy ulice Londynu po przejściu burzy piaskowej.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze