Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformowa seria Bubsy wraca po 21 latach z nową odsłoną

Premiera w październiku.

W latach 90. popularnością w gatunku platformówek cieszyła się seria Bubsy, z tytułowym rysiem w roli głównej. Teraz cykl powraca, po ponad 20 latach przerwy.

Bubsy: The Woolies Strike Back ukaże się 31 października na PC i PS4.

Bubsy powraca

Za prace nie odpowiada już oczywiście Accolade, lecz studio Black Forest Games, twórcy Giana Sisters: Twisted Dreams. Pierwotnie debiut zapowiedzianej w czerwcu gry planowano na wrzesień.

Ostatnia odsłona serii - Bubsy 3D: Furbitten Planet - ukazała się w 1996 roku na pierwszym PlayStation i spotkała się z chłodnym przyjęciem, jak wiele innych prób przejścia do trzech wymiarów w gatunku platformówek.

Teraz deweloperzy wrócili do klasycznego widoku z boku, co - miejmy nadzieję - wyjdzie serii na dobre.

Co interesujące, powrót rysia oznacza także wskrzeszenie wspomnianego Accolade, które w 1999 roku przejęło Infogrames. Teraz firma najwyraźniej odzyskała prawa i planuje przywrócenie do świadomości graczy także innych licencji z przeszłości.

Cykl zdobył popularność dzięki Bubsy in Claws Encounters of the Furred Kind z 1993 roku oraz Bubsy 2, wydanemu rok później.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze