Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pixel Heaven 2023 startuje już dziś - zamów bilety

Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji.

Już dzisiaj startuje 11. Edycja Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven. Organizatorzy zapraszają do Warszawy wszystkich miłośników gier wideo, gier planszowych, komiksów oraz szeroko pojętych klimatów retro. Uczestnicy mogą liczyć na interesujące panele z zaproszonymi gośćmi i wiele innych atrakcji. Wciąż można kupić bilety na wydarzenie, którego główne atrakcje zaczynają się jutro.

Impreza trwa od dzisiaj do niedzieli 28 maja i odbywa się na terenie Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie. Zainteresowani dołączeniem do zabawy mogą zarejestrować i zakupić bilet na oficjalnej stronie festiwalu. Do wyboru są bilety jednodniowe, karnety na cały weekend, a także karta wstępu na afterparty lub pakiet wspierającego z dodatkowymi upominkami.

Podczas festiwalu wystąpią między innymi Mike Dailly, czyli twórca serii Lemmings i pierwszej odsłony GTA, Jim Bagley, współtworca projektu ZX Spectrum NEXT i zarazem jeden z pionierów branży oraz Jon Hare, współzałożyciel legendarnego Sensible Software i autor muzyki do takich klasyków, jak Cannon Fodder, Sensible Soccer oraz Mega-Lo-Mania.

Podsumowanie zeszłorocznej edycji imprezy

Oczywiście panele z gośćmi to nie jedyne atrakcje. Podczas wydarzenia odbędzie się też game jam (konkurs tworzenia gier na czas) Pixel Crunch, retro giełda, Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznym, eliminacje do Mistrzostw Polski Splatoon 3 oraz gala przyznania nagród dla gier niezależnych Intel Pixel Awards 2023. Przewidziano także wiele stref tematycznych, takich jak strefa automatów arcade i flipperów, kącik VR oraz strefa „bez prądu”, dla fanów planszówek, komiksów i prasy.

Zabawa trwa też po zmroku, ponieważ organizatorzy potwierdzili dwa oficjalne „afterparty”. Dzisiaj wieczorem dla gości wystąpi KATOD - wykonujący muzykę elektroniczną w klimatach retro - wspomagany przez Kamila Yugola Groblewicza oraz wspomnianego wyżej Jona Hare’a, a w sobotę będzie miał miejsce koncert słynnego zespołu rockowego Armia, działającego na polskiej scenie od 1984 roku.

Organizatorzy festiwalu zaznaczają, że najważniejszą cechą wydarzenia jest wyjątkowy klimat, w którym bez problemu odnajdą się zarówno fani współczesnych gier - zarówno od niezależnych twórców, jak i dużych wydawców - ale też miłośnicy tytułów retro oraz pasjonaci popkultury lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Eurogamer.pl jest głównym partnerem medialnym imprezy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze