Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pip-Boy w serialu Fallout mógł być jeszcze większy, ale twórcy postawili na rozsądek

Wierność grom zeszła na drugi plan.

Jeśli ekipa produkcyjna serialu Fallout chciałaby pozostać maksymalnie wierna grom z serii, to zapewne ucierpieć musieliby na tym aktorzy. W przypadku przenośnego komputera Pip-Boya twórcy postanowili pójść na kompromis.

Urządzenie zachowało więc wygląd i cechy charakterystyczne znane z gier, ale trzeba było je nieco zmniejszyć. Projektant serialu - Howard Cumming - zdradził w wywiadzie, że fanem pomysłu był także Todd Howard, szef Bethesdy.

Wszystko w Falloucie kręci się wokół skali, prawda? A Pip-Boye w grze są ogromne. Naprawde duże” - mówił Cumming w rozmowie ze Screenrant. „Rozmawiałem o tym z Toddem Howardem i powiedziałem: »Wiesz, że zmniejszymy Pip-Boya, prawda?«. On odpowiedział: »Pip-Boy w grze jest duży, bo musisz nim sterować na ekranie. [W serialu - dop. red] powinien być mniejszy«”.

Pip-Boy w każdej odsłonie Fallouta wyglądał nieco inaczej, ale zawsze był niezastąpionym gadżetem.Zobacz na YouTube

Jak czytamy dalej, pomniejszenie sprzętu okazało się szczególnie pomocne dla szczupłych nadgarstków Ellie Purnell, odgrywającej postać Lucy. „Zmniejszyliśmy go, ale oni chcieli też, żeby działał” - opowiada dalej twórca.

Nie pamiętam, co zrobili rekwizytorzy, ale znaleźliśmy jakiś dziwny telefon, który faktycznie mógł się w nim zmieścić. Więc kiedy [bohaterowie] go używają, to wszystko dzieje się naprawdę. Nie dodaliśmy tego w postprodukcji”.

Podróż Lucy bez Pip-Boya na ręce zapewne szybko skończyła by się tragicznie, więc całe szczęście, że proces zmniejszania się udał. To nie pierwszy raz jednak, gdy ktoś z ekipy produkcyjnej wspomina o niezwykłym przywiązaniu do realistycznych rekwizytów i wierności grom. Nawet wspomniany Todd Howard był zaskoczony, gdy po raz pierwszy wszedł na plan serialowej Krypty.

Zobacz też: Fallout 4 - Poradnik, Solucja

Read this next