Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pioneers of Pagonia od twórcy Settlers ma datę premiery

Oraz plany na demo.

Pioneers of Pagonia, nowa strategia ekonomiczna od projektant kultowego The Settlers, ukaże się 13 grudnia w programie Early Access na Steamie. Twórcy planują też demo.

Za projekt odpowiada studio Envision Entertainment, gdzie pracuje obecnie Volker Wertich. To właśnie on projektował pierwszą i trzecią odsłonę cyklu o osadnikach, by później zająć się SpellForce, a - już po przejściu do Electronic Arts - także Command & Conquer: Tiberium Alliances.

Nowy tytuł nawiązuje właśnie do tych najstarszych pozycji w jego dorobku. Skupimy się na zdobywaniu zaufania mieszkańców i rozwijaniu osad. System walki będzie obecny, lecz dosyć skromny, z przydzielaniem jednostek bojowych do określonych budynków.

Poza tym Pioneers of Pagonia zapowiada się zielono i sielankowo. Tytułowa kraina będzie generowana proceduralnie, a także pełna nie tylko naszych osadników, ale i miejscowych stworów, często dość fantastycznych i nie zawsze przyjaznych. Celem będzie zdobycie wpływów wśród tubylców, przez tworzenie łańcuchów produkcyjnych, eksplorację i pozyskiwanie surowców.

W planach na najbliższą przyszłość jest demo, które powinno ukazać się „na krótko przed” kolejnym festiwalem Steam Next Fest, rozpoczynającym się 9 października. Powinno wystarczyć na przekonanie chętnych na dołączenie do zabawy już po premierze, właśnie 13 grudnia.

Wersja Early Access zaoferuje czterdzieści budynków, ponad siedemdziesiąt dóbr i materiałów, a także proceduralnie generowane mapy, zapewniające rzekomo „nieskończoną frajdę”. Okres wczesnego dostępu powinien potrwać około pół roku - zapewniają twórcy. W ramach aktualizacji dostaniemy między innymi kooperację, nowe konstrukcje, łańcuchy produkcyjne, poprawki techniczne i zmiany w balansie.

„Chcemy zapewnić możliwie najlepsze wrażenia, gdy gra ukaże się w pełnej wersji”czytamy na Steamie. „By to osiągnąć, chcemy jak najwcześniej udostępnić grę społeczności i wspólnie pracować nad jej ulepszaniem”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze