Skip to main content

Twórca serii The Settlers pracuje nad nową grą strategiczną

Oto Pioneers of Pagonia.

Volker Wertich - oryginalny twórca kultowej serii The Settlers - zapowiedział wraz ze studiem Envision Entertainment swój najnowszy projekt, czyli Pioneers of Pagonia. Tytuł zadebiutuje na komputerach we wczesnym dostępnie pod koniec tego roku.

Jak możemy się dowiedzieć z oficjalnej strony internetowej, akcja gry rozgrywa się na magicznym archipelagu, z wioskami porozrzucanymi po różnych wyspach. Zadaniem gracza będzie podróżowanie między osadami, aby zdobywać zaufanie mieszkańców i ostatecznie zjednoczyć całą krainę pod swoim panowaniem.

Twórcy informują, że zgodnie z duchem cyklu The Settlers, ważną rolę odgrywać będzie dokładne zaplanowanie optymalnej sieci dróg w naszych włościach. „Ponieważ w grze transportujesz jednocześnie tysiące towarów, logistyka staje się kluczowa do zwycięstwa. Złe rozplanowanie tras może doprowadzić do załamania produkcji z powodu przeciążonych dostawców lub tworzących się korków” - wyjaśniają deweloperzy.

Pod względem systemu walki, gracz nie będzie mógł bezpośrednio kontrolować jednostek bojowych. Możemy wyszkolić żołnierzy, magów lub duchy i rozstawić ich na posterunkach, gdzie automatycznie będą reagować na pojawiające się zagrożenia. Różne jednostki będą lepiej lub gorzej radzić sobie w starciach z konkretnymi typami przeciwników.

Niestety wiemy już, że tytuł nie będzie zawierał kampanii fabularnej - zamiast tego dostaniemy możliwość rozgrywania pojedynczych scenariuszy na losowo generowanych mapach. Twórcy przewidują rozgrywkę w pojedynkę lub w ramach sieciowego trybu współpracy. Pioneers of Pagonia można dodać już do listy życzeń na Steamie.

Zobacz także