Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pilot do PS5 z przyciskami od Netflixa i YouTube'a

Szczegóły na temat aplikacji multimedialnych.

Sony ujawniło szczegóły na temat aplikacji multimedialnych, jakie pojawią się na PS5. Poinformowano też, że na dedykowanym konsoli pilocie znajdą się przyciski włączające niektóre programy.

Posiadacze urządzenia otrzymają możliwość używania klientów takich platform streamingowych, jak Netflix, Spotify, Twitch, YouTube, Amazon Prime Video, Apple TV i Disney+. Ostatnia z usług nie jest na razie dostępna w Polsce, ale powinna zadebiutować w przyszłym roku.

Aplikacje wymienionych serwisów zgromadzone będą w sekcji interfejsu PlayStation 5 poświęconej multimediom, umiejscowionej tuż obok zakładki z grami. Sony przekonuje, że użytkownicy szybko przełączą się między produkcjami, a treściami wideo i muzycznymi.

Pilot do PS5

Przypomniano, że w planach jest pilot do PS5. Urządzenie pozwoli włączać i wyłączać konsolę, przewijać wyświetlane materiały i sterować głośnością. Sprzęt wyposażono w przyciski, które umożliwią szybkie włączanie programów Netflixa, YouTube'a, Spotify i Disney+.

PlayStation 5 zadebiutuje 19 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze