Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy Wiedźmin do czwartku dostępny za darmo

Początek serii z Geraltem.

W internecie rozpoczęła się akcja, w ramach której do najbliższego czwartku - 27 kwietnia - można za darmo otrzymać pierwszą odsłonę cyklu Wiedźmin.

Promocję - we współpracy z platformą GOG.com - zorganizował serwis Ars Technica. W celu zdobycia gry studia CD Projekt Red, należy wejść na stronę portalu i kliknąć przycisk „Claim a code”. Wymagane jest posiadanie konta, które można założyć za darmo.

Powrót do przeszłości

Otrzymany klucz należy aktywować w stworzonej przez Polaków usłudze dystrybucji cyfrowej. Produkcja - dostępna także w polskiej wersji językowej - działa na systemach Windows i Mac OS.

Wydany w 2007 roku Wiedźmin zapoczątkował serię gier na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Projekt przygotowano na bazie wiekowego już wtedy silnika Aurora - technologii napędzającej szereg starszych tytułów studia BioWare.

W produkcji wcielamy się w znanego z książkowego pierwowzoru Geralta z Rivii. Po pięciu latach nieobecności, bohater zostaje znaleziony nieprzytomny i zawieziony do twierdzy Kaer Morhen. Okazuje się jednak, że stracił pamięć.

Pod względem mechaniki rozgrywki Wiedźmin oczywiście znacząco odbiega od trzeciej części. Przykładowo walka z przeciwnikami polega na wciskaniu w odpowiednim momencie przycisków myszy.

W przeciwieństwie do Dzikiego Gonu gra nie oferuje otwartego świata, ale po poszczególnych lokacjach można poruszać się z dużą swobodą. Należy liczyć się z ekranami wczytywania, które wyświetlają się przy przechodzeniu między planszami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze