Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze gry Blizzarda trafiły na PC i konsole - w polskiej wersji językowej

W ramach zbiorczego pakietu.
  • The Lost Viking, Rock N Roll Racing i Blackthorne wydano na PC i konsolach
  • Gry dostępne są w oryginalnej i odświeżonej wersji
  • Nie zabrakło nowych elementów i wersji językowych

Na BlizzConie potwierdzono nieoficjalne informacje i zapowiedziano Blizzard Arcade Collection - paczkę gier, które amerykańskie studio stworzyło na początku działalności. Zestaw trafił już na PC oraz konsole PlayStation, Xbox i Switch.

Pakiet składa się z trzech produkcji: platformowego The Lost Vikings, wyścigowego Rock N Roll Racing i zręcznościowego Blackthorne. Wszystkie dostępne są w oryginalnej i odświeżonej wersji. Każda oferuje opcję zmiany sterowania, cofnięcia zabawy nawet o dziesięć sekund i zapisania postępów w dowolnym momencie (wyjątkiem jest odnowiona edycja drugiego tytułu).

Ponadto w pierwotnych wydaniach pierwszej i trzeciej gry zaimplementowano tryb obserwatora, umożliwiający oglądanie filmu z rozgrywki i przejęcia kontroli nad postaciami w wybranej chwili. Do tego szereg materiałów bonusowych pokroju wywiadów z twórcami i niepublikowanych grafik.

Natomiast odświeżone wersje wszystkich produkcji otrzymały więcej wersji językowych - po raz pierwszy klasyki Blizzarda można uruchomić między innymi z polskimi napisami. To nie wszystko: remaster The Lost Vikings wzbogacono o dodatkowe przerywniki filmowe i etapy oraz wariant lokalnej kooperacji dla trzech graczy.

W odnowionym Rock N Roll Racing poprawiono efekty pogodowe, wprowadzono wyświetlanie obrazu w formacie 16:9, zwiększono liczbę użytkowników w rozgrywce przy jednym urządzeniu z dwóch do czterech oraz liczbę odmian tras do 384, a także rozbudowano soundtrack. W nowym wydaniu Blackthorne pojawiła się zaś pokryta „mgłą wojny” mapa.

Blizzard Arcade Collection na PC dostępne jest za pośrednictwem Battle.net, ale tylko w ramach jednego z trzech pakietów rocznicowych studia - najtańszy kosztuje 19,99 euro (około 90 zł). Na konsolach kolekcję można kupić osobno w cenie 90 zł.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze