Skip to main content

Pierwsza gra NFT jest już dostępna w Epic Games Store

Choć jeszcze nie w Polsce.

W sklepie Epic Games Store pojawiła się pierwsza produkcja bazująca na NFT. Blankos Block Party - jak brzmi tytuł - przypomina nieco Roblox, a „walutą” są kolekcjonowane postacie.

Niestety - lub na szczęście - tytuł nie jest dostępny w Polsce. „Produkt jest obecnie niedostępny na Twojej platformie lub w Twoim regionie” - głosi napis widoczny przy próbach dostania się na kartę produktu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by pobrać darmowy launcher z oficjalnej strony.

Projekt zapowiedziano w 2020 roku, gdy nastroje wokół NFT i blockchainu były całkiem inne. Wtedy pomysł stanowił raczej ciekawostkę. „Niektóre Blankosy są sezonowe lub dostępne w ograniczonej liczbie, co wprowadza pewien stopień rzadkości” - opisywał wtedy nieświadomy jeszcze PC Gamer.

Jeśli o rozgrywce mowa, otrzymujemy coś na kształt Roblox, a więc rozbudowany edytor pozwalający tworzyć własne zabawy w ramach społecznościowej „piaskownicy” i rywalizować jako wspomniane postacie NFT. Osiągnięciem poziomu 1 mln graczy chwalono się w grudniu 2021 roku.

W październiku Steam usunął z oferty wszystkie gry bazujące na technologii kryptowalut i zakazał dalszego ich rozprowadzania. Podobnie postąpił Minecraft w sferze modów. Epic Games stanęło po drugiej stronie barykady. „Sklepy nie powinny narzucać swoich opinii” - argumentowano.

Zobacz także