Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pięć dni abonamentu PlayStation Plus w ramach przeprosin za świąteczną awarię

Aresztowano członka Lizard Squad?

Firmy Sony i Microsoft były w okresie świątecznym celem ataku „hakerów”, którzy skutecznie przeciążyli serwery usług PlayStation Network i Xbox Live. Sony - które potrzebowało więcej czasu na wznowienie normalnego działania - obiecało teraz, że poszkodowani gracze otrzymają rekompensatę.

Wszyscy posiadacze aktywnej subskrypcji PlayStation Plus w dniu 25 grudnia otrzymają automatycznie dodatkowe pięć dni abonamentu. Drugi bonus to jednorazowy, 10-procentowy kupon promocyjny na dowolny zakup w PlayStation Store.

„Chcieliśmy pokazać, że doceniamy waszą cierpliwość” - napisał szef Sony Network Entertainment, Eric Lempel.

Tymczasem brytyjska policja aresztowała 22-letniego mężczyznę, który jest podobno jedną z osób odpowiedzialnych za ataki na serwery PlayStation Network i Xbox Live.

Oficjalnie mowa jedynie o nielegalnym transferze funduszy z kont w serwisie PayPal, ale w dokumentach policji ujawniono, że 22-latek to Vinnie Omari, łączony z grupą Lizard Squad, która przyznała się do ataków na sieciowe usługi producentów konsol. Sam zainteresowany potwierdził na Twitterze, że został aresztowany, ale nie przyznaje się do związków z tą grupą.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze