Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phil Spencer przyznał, że zwolnienia w Microsofcie były „bolesne”

„To było duże wyzwanie dla naszej firmy”.

Źródło zdjęcia: źródło: news.xbox.com

Phil Spencer - szef działu Xboxa w Microsofcie - napisał list do pracowników, w którym przyznał, że ostatnie duże zwolnienia pracowników były „bolesne”. Jednocześnie podziękował podwładnym za wsparcie, jakie udzielają kolegom i koleżankom, których dotknęły zmiany kadrowe.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Microsoft ogłosił redukcję personelu o niecałe 5 procent. W praktyce oznacza to zwolnienie około 10 tysięcy osób. Firma przeznaczy 1,2 miliarda dolarów na odprawy i pokrycie kosztów likwidacji stanowisk. Operacja ma zostać zakończona do końca trzeciego kwartału obecnego roku fiskalnego. Treść listu Phila Spencera opublikowała redakcja portalu Kotaku.

To było duże wyzwanie dla naszej firmy i ostatni tydzień był pełen trudnych decyzji. Zarząd działu gier podjął kroki, które zapewnią nam sukces produktów i biznesu w długiej perspektywie, ale pierwsze rezultaty są widoczne już teraz. Wiem, że to bolesne. Dziękuję za wsparcie waszych współpracowników, których dotknęły zmiany” - pisze Spencer w liście do pracowników.

W najbliższym czasie zorganizujemy spotkania i odpowiemy na pytania, a także jak co miesiąc rozdzielimy zadania dla zespołów. Jestem w bliskim kontakcie z zespołami ZeniMax i zapewniam im wsparcie. Zarówno ja, jak i zarząd, chcemy być z wami jak najbardziej szczerzy. Poruszanie się naprzód bez konkretnego planu jest trudne, ale ufam, że wspólnie przetrwamy ten trudny okres” - tłumaczy dalej biznesmen.

Kotaku udało się ustalić, że pracownicy Microsoftu nie są zadowoleni z wiadomości od przełożonego.To brzmi jak coś, co zostało napisane tylko z obowiązku służbowego. Mam duże wątpliwości, czy te spotkania oraz rozdzielanie na nowo zadań komukolwiek w firmie poprawią humor” - tłumaczy anonimowo jeden z zatrudnionych w korporacji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze