Skip to main content

Phil Spencer nie skreśla NFT. Uważa, że technologia ma potencjał

Przekonamy się z czasem.

Phil Spencer - czyli szef działu Xboxa - w wywiadzie dla agencji Bloomberg przyznał, że widzi potencjał w technologii NFT.

Spencer uważa, że promowane obecnie zastosowanie NFT, jako systemu „graj, żeby zarabiać” nie jest niczym nowym w grach, wszak od dawna w grach MMO istnieli gracze zajmujący się zdobywaniem wirtualnej waluty, którą następnie odsprzedawali innym uczestnikom zabawy za realne pieniądze. Niemniej, uczynienie z takiego elementu mechaniki gry wymaga w opinii biznesmena dużo ostrożności.

Niedawno tworzące studio Mojang - należące do Microsoftu - twardo sprzeciwiło się implementacji tokenów niewymienialnych do Minecrafta. Szef Xboxa podtrzymał to stanowisko wyjaśniając, że firma nie chce być zaangażowana w coś, co może prowadzić do „wyzysku” graczy, jednak samą technologię uważa za posiadającą pewien potencjał.

- Wydaje mi się, że gdy pojawia się nowa technologia, to jej najlepszy możliwy sposób użycia nie jest oczywisty od początku. Jeśli gracze znajdą dla niej uczciwe zastosowanie, to można z nią zdziałać wiele interesujących rzeczy - uważa Spencer.

Warto dodać, że Phil Spencer nie jest jedyną ważną osobą w branży, która nie skreśla definitywnie NFT. Reggie Fils-Aime - były dyrektor Nintendo of America - powiedział niedawno w wywiadzie, że pełen potencjał NFT nie został jeszcze odkryty, a za obecne postrzeganie technologii odpowiadają „oszuści i hochsztaplerzy”, wykorzystujący niewiedzę ludzi.

Zobacz także