Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phil Spencer miał już okazję zagrać w Elden Ring

"To najambitniejsza gra Hidetaki Miyazakiego".
  • Szef Microsoftu twierdzi, że zagrał we wczesną wersję Elden Ring
  • Phil Spencer zwrócił uwagę na mechanizmy rozgrywki i świat przedstawiony

Phil Spencer z Microsoftu ujawnił, że miał już okazję zapoznać się z Elden Ring - najnowszą produkcję studia From Software.

W wywiadzie dla serwisu GameSpot szef działu Xbox przyznał, że „dość dużo” grał w tytuł rozwijany przez japońskich deweloperów. Przekonuje, że to jeden z najambitniejszych projektów Hidetaki Miyazakiego, który kieruje zespołem z Kraju Kwitnącej Wiśni.

- Jako osoba, która zapoznała się ze wszystkimi grami Miyazakiego z ostatniej dekady, uważam, że to jego najambitniejsza produkcja. Uwielbiam jego pozycje, ale widząc mechanizmy rozgrywki, które przygotowuje wraz ze swoją ekipą oraz uniwersum i efekt współpracy z innym twórcą nad fabułą, pokochałem i ten tytuł - mówi Spencer.

Oczywiście twórca, o którym wspominał szef działu Xbox to George R. R. Martin - autor książkowego cyklu „Pieśni lodu i ognia”. Pisarz zaangażowany jest w kreowanie świata, w którym osadzono akcję Elden Ring.

Spencer nie ujawnił jednak żadnych dodatkowych szczegółów na temat gry. Stwierdził jedynie, że produkcja „poszerzyła horyzonty” Miyazakiego.

Elden Ring zapowiedziano w 2019 roku, ale do tej pory o projekcie było bardzo cicho i ujawniono niewiele informacji. Niedawno From Software przypomniało o tytule we wpisie opublikowanym na Twitterze.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze