Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phantom Liberty odblokuje nowe zakończenie Cyberpunka 2077

W dodatek zagramy podczas głównej przygody.

CD Projekt w końcu otworzył się w temacie Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, dzięki czemu o nadchodzącym dodatku wiemy coraz więcej. Wygląda na to, że zmiany wprowadzone do podstawowej wersji gry sięgną znacznie głębiej, niż przypuszczaliśmy.

Po zapowiedzi dodatku, Cyberpunk 2077 powrócił na szczyt listy steamowych bestsellerów, a gracze zdają się wyczekiwać jesiennej premiery. Oprócz zupełnie nowej historii i dodatkowej dzielnicy do zwiedzenia Phantom Liberty wprowadzi też szereg zmian oraz usprawnień w podstawowej wersji gry, które wcale nie kończą się na przeprojektowanym drzewku umiejętności czy usprawnionym systemie pościgów.

Nie dość, że sam dodatek zaoferuje kilka zakończeń, to jeszcze podstawowy Cyberpunk 2077 otrzyma dzięki rozszerzeniu zupełnie nowe zakończenie historii. Serwis WCCFTech miał okazję porozmawiać z reżyserem gry, Gabem Amatangelo. Z wywiadu wynika, że akcja dodatku osadzona będzie w trakcie głównej historii, przez co wpłynie na jej zakończenie.

- Docierasz do pewnego punktu w grze i odblokowujesz dostęp do Phantom Liberty, ale oczywiście pozwolimy przejść bezpośrednio do dodatku, podobnie jak to miało miejsce w Wiedźminie 3. Phantom Liberty ma wiele zakończeń zależnych od tego, jak rozegrają się pewne rzeczy. Możesz też odblokować nowe zakończenie podstawowej wersji gry oparte na zakończeniu dodatku - wyjaśnił Gabe Amatangelo z CD Projekt Red.

Zapowiada się to bardzo intrygująco i może wskazywać na to, że historia opowiadana w Widmie Wolności może być znacznie ważniejsza dla uniwersum Cyberpunka, niż pierwotnie mogliśmy podejrzewać. Warto też wspomnieć, że przynajmniej część nowości i usprawnień wprowadzonych przez rozszerzenie dostępne będzie także dla osób posiadających wyłącznie podstawową wersję gry, choć nie poznają one nowych postaci, miejsc czy historii.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze