Skip to main content

PETA chce trybu bez krzywdzenia zwierząt w God of War Ragnarok

Z myślą o pieskach.

Organizacja PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) apeluje, by studio Sony Santa Monica dodało do God of War Ragnarok tryb rozgrywki pozbawiony przemocy wobec zwierząt.

Odezwę opublikowano na Twitterze, lecz osoby zamierzające kliknąć w link ostrzegamy, że międzynarodowa organizacja non-profit nie przejmuje się zbytnio spoilerami na temat dostępnych w grze przeciwników.

Uwaga na spoilery poniżej!

Kratos rozprawia się w God of War Ragnarok z kilkoma zwierzętami, w tym z niedźwiedziem na bardzo wczesnym etapie przygody. Warto jednocześnie pamiętać, że to mityczne kreatury z legend, a nie „prawdziwe” zwierzaki.

Co więcej, większości przedstawicieli „normalnej” fauny nie zaatakujemy nawet, jeśli chcemy - gra uniemożliwi rzut toporem, o czym PETA oczywiście nie wspomina w swojej prośbie o nowy tryb rozgrywki.

Organizacji szczególnie nie podoba się najwyraźniej walka z bossem, wielkim wilkiem Garmem. Sporych rozmiarów pieska spotykamy w Helheimie, gdzie nad czworonogiem lituje się Atreus - z opłakanymi konsekwencjami (ale czy na pewno?).

„Ten pies był przykuty do łańcucha na mrozie przez wieki” - smuci się PETA w materiale wideo. „Kratos i Atreus znajdują go w okropnych warunkach, zmagającego się z mroźnymi pustkowiami bez żadnego schronienia. Bez jedzenia (oprócz Kratosa) i wody w pobliżu. Wszystkie psy zasługują na kochające domy i ciepłe kanapy, nawet jeśli mają 20 metrów. Zimno to zimno”.

Zobacz także: God of War Ragnarok - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik

Jak to często bywało w przeszłości, organizacja nie chce oczywiście faktycznego wprowadzenia takiego trybu, lecz stara się po prostu skorzystać na popularności God of War Ragnarok, by wspomnieć o faktycznym problemie, który w prawdziwym świecie bez wątpienia istnieje.

Zobacz także