Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PC Gaming Show i Future Game Show - najciekawsze trailery i zapowiedzi

Wszystko, co warto wiedzieć.

Wydarzenia PC Gaming Show oraz Future Game Show już za nami. Zaprezentowano wiele tytułów, głównie mniejszych i średniobudżetowych - w tym garść nowości. Tutaj prezentujemy najciekawsze zapowiedzi oraz zwiastuny.

Najważniejsze trailery i newsy:

Pozostałe istotne zwiastuny i prezentacje wymieniamy poniżej.


Dodgeball Academia to kolorowe, bajkowe RPG o nietypowej tematyce - opowiada o chłopaku, który postanowił zostać mistrzem w zbijaka. Zbieramy zespół, rozwijamy postać i podróżujemy na kolejne turnieje.


Dwuwymiarowa, platformowa gra akcji They Always Run stawia na szybkość i zręczność. Jako futurystyczny ninja przemierzamy różnorodne lokacje i walczymy z przeciwnikami.


Orcs Must Die 3 trafi na PC i konsole - do tej pory gra była dostępna wyłącznie w ramach usługi Stadia. Formuła rozgrywki nawiązuje do poprzednich odsłon, jest to połączenie gry akcji z założeniami tower defence.


Sonic Colours Ultimate trafi we wrześniu na PC, Nintendo Switch oraz PS4/PS5 i konsole Xbox. Zaprezentowano gameplay z odświeżonej wersji gry. Produkcja łączy elementy 2D i 3D.


Twórca Her Story - Sam Barlow - zapowiedział Immortality. Teaser nie pokazuje jednak nawet sekundy rozgrywki. Historia ma opowiadać o młodej aktorce, która wystąpiła w trzech filmach (które nigdy się nie ukazały) i zniknęła.


Zaprezentowano krótkie fragmenty gameplayu z Two Point Campus. Nowa produkcja twórców Two Point Hospital pozwoli zbudować własny kampus uniwersytecki i zarządzać nim. Premiera w 2022 roku.


Pokazano także nowy trailer gry Vampire The Masquerade: Swansong, czyli przygodówki z akcją osadzoną w wampirzym uniwersum Świata Mroku. Gra ma trafić jeszcze w tym roku na PC i konsole.


Lemnis Gate to wyjątkowo skomplikowana pod względem założeń strzelanka FPP z manipulacją czasem. Rywalizacja podzielona jest na kilkudziesięciosekundowe rundy, a w każdej z nich tworzymy inną wersję rzeczywistości - by później łączyć działania wszystkich naszych czasowych kopii.


Wartales to nietypowe RPG z akcją w otwartym świecie. Kierujemy grupą najemników i eksplorujemy wielkie średniowieczne królestwo. Premiera wczesnej wersji jeszcze w tym roku.


W Lakeburg Legacies zajmiemy się zarządzeniem średniowiecznym miasteczkiem, ale też jego mieszkańcamy. Zadbamy o zbudowanie własnej rodziny i swojego dziedzictwa.


Przygodówka Silt budzi skojarzenia z Limbo, ale akcja rozgrywa się pod wodą. Ponury świat, tajemnicza atmosfera i sporo niebezpieczeństw czyhających na bohatera.


Zaprezentowano nowy gameplay z Gloomwood, czyli produkcji bardzo mocno inspirującej się pierwszymi odsłonami cyklu Thief. Nie zapowiedziano jeszcze daty premiery.


Soulstice to całkiem imponująca gra akcji, przywodząca na myśl produkcje w stylu Devil May Cry. Ukaże się w 2022 roku - na początku wyłącznie na PC.


Roguelike 3D z elementami gatunku souls - to Arboria. Grając jako mutant będziemy przemierzać niekończące się podziemia. Premiera w sierpniu na PC.


Nowa gra survivalowa twórcy DayZ - czyli produkcja Icarus - doczekała się nowego trailera z fragmentami rozgrywki. Tytuł trafi na Steam 11 sierpnia.


W The Wandering Village, jak wskazuje tytuł, zbudujemy wioskę na grzbiecie ogromnego zwierzaka przemierzającego świat. W różnych regionach czekają inne warunki klimatyczne.


Project Warlock 2 zmierza na Steama w przyszłym roku, ale twórca niedługo uruchomi też zbiórkę na Kickstarterze. Pierwsza część polskiego retro-shootera zdobyła uznanie fanów gatunku.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

O autorze

Komentarze