Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Paramount celuje w kontynuację horroru „Uśmiechnij się”. Podpisano umowę z reżyserem

Film okazał się hitem.

Paramount Pictures myśląc o przyszłości, postanowiło podpisać wieloletnią umowę z Parkerem Finnem, reżyserem horroru „Uśmiechnij się”. Wytwórnia chciałaby kontynuacji filmu, który okazał się hitem i przyniósł zysk o wiele większy niż pierwotnie zakładano.

Zeszłoroczna produkcja przyniosła ze sprzedaży biletów ponad 217 milionów dolarów, przy budżecie wynoszącym zaledwie 17 milionów dolarów. Co ciekawe, był to pierwszy pełnometrażowy obraz w karierze Finna, który do tej pory realizował tylko krótkie formy. Zaznaczmy, że „Uśmiechnij się” powstało na bazie jednej z nich, a mianowicie na „Laura Hasn't Slept” z 2020 roku.

Przypomnijmy, że horror początkowo miał zadebiutować tylko na platformie streamingowej Paramount+, ale po świetny reakcjach na pokazach testowych zadecydowano inaczej. Produkcji towarzyszyła też ciekawa kampania reklamowa. Na stadionach w trakcie meczów amerykańskiej ligi baseballu MLB pojawiali się aktorzy niepokojąco uśmiechający się w kierunku kamer, co było jasnym odniesieniem do charakterystyki filmu.

Nic dziwnego, że wytwórnia oczekuje kolejnych widowisk od reżysera utożsamianego od niedawna z sukcesem. Jak informuje The Hollywood Reporter, wciąż nie jest jasne, czy jego kolejny film będzie sequelem wspomnianego horroru, ale z pewnością przyszłe projekty będą reprezentować kino grozy.

O autorze
Komentarze