Skip to main content

Pamiętacie serię Trine? Powstaje podobno piąta część

Platformowe przygody.

Trine 5: A Clockwork Conspiracy to rzekomo kolejna odsłona zasłużonej serii platformówek fantasy, bezpośrednia kontynuacja Trine 4: The Nightmare Prince z 2019 roku.

Nieoficjalne wieści na temat projektu przekazał na Twitterze leaker „billbil-kun”, kojarzony raczej z informacjami na temat PS Plus, a nie nowych projektów. Nie podał żadnych innych szczegółów, więc nie znamy daty premiery, platform docelowych, czy studia, które odpowiada za prace.

Seria Trine opowiada o przygodach trójki śmiałków. Czarodziej Amadeus, łotrzyk Zora oraz rycerz Ser Pontius wspólnie przedzierają się przez kolorowe etapy w świecie fantasy, choć rozprawiają się raczej z łamigłówkami logicznymi niż z hordami przeciwników. Cykl powstał w 2009 roku, za sprawą studia Frozenbyte z Finlandii.

Dwa lata później ukazało się Trine 2, wprowadzające między innymi rozgrywki sieciowe oraz zaktualizowany silnik graficzny. Trine 3: The Artifacts of Power wydano po dłuższej przerwie, w 2015 roku, po raz pierwszy stawiając na w pełni trójwymiarowe środowisko (choć nadal z widokiem z boku).

„Trójka” rozczarowała wielu fanów, więc Trine 4: The Nightmare Prince z 2019 roku wróciło do korzeni i ponownie ograniczyło poruszanie się do dwóch wymiarów. Przywrócono także system postępów, brakujący w poprzedniej odsłonie. Udało się - oceny użytkowników na Steamie są dzisiaj „bardzo pozytywne”.

Zobacz także