Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oto aktorzy, którzy przyciągają najwięcej widzów do kin. Tom Cruise na czele

Stara gwardia wiecznie żywa.

W sieci pojawiły się wyniki ciekawego sondażu badającego, które aktorskie nazwiska przyciągają aktualnie najwięcej widzów do kin. Okazuje się, że na liście królują dobrze znani, ale już wiekowi artyści tacy jak Tom Cruise, Dwayne „The Rock” Johnson czy Tom Hanks.

Ankietę przeprowadziła amerykańska organizacja National Research Group, specjalizująca się w przemyśle rozrywkowym i rynku nowych technologii, a jej rezultat podał portal Puck News. Badani, pochodzący z różnych środowisk i grup wiekowych, zostali poproszeni o wskazanie pięciu aktorów, których udział w produkcji zmotywowałby ich do wizyty w kinie.

Jak czytamy w opisie badania, „nie chodziło o podanie ulubionej gwiazdy ani filmu, na który dana osoba najbardziej czeka. Pytanie dotyczyło tylko tego, kogo najchętniej ogląda się na wielkim ekranie”. Co ciekawe, w pierwszej dwudziestce toplisty znalazła się tylko piątka aktorów poniżej pięćdziesiątki - Kevin Hart, Ryan Reynolds, Leonardo DiCaprio, Angelina Jolie i Chris Hemsworth.

Lista dwudziestu aktorów, którzy przyciągają najwięcej widzów do kin:

 1. Tom Cruise (60 lat)
 2. Dwayne „The Rock” Johnson (50)
 3. Tom Hanks (66)
 4. Brad Pitt (59)
 5. Denzel Washington (68)
 6. Julia Roberts (55)
 7. Will Smith (54)
 8. Leonardo DiCaprio (48)
 9. Johnny Depp (58)
 10. Kevin Hart (43)
 11. Keanu Reeves (58)
 12. Sandra Bullock (58)
 13. Ryan Reynolds (46)
 14. Adam Sandler (56)
 15. Harrison Ford (80)
 16. George Clooney (61)
 17. Robert Downey Jr. (58)
 18. Angelina Jolie (47)
 19. Morgan Freeman (85)
 20. Chris Hemsworth (39)
Steven Spielberg powiedział dwa miesięcy temu, że Tom Cruise nawet „uratował tyłek Hollywood”

W głównym rankingu brakuje więc - w ostatnim czasie bardzo mocno promowanych - młodych nazwisk Hollywood takich jak Zendaya (grała chociażby w najnowszych filmach z serii „Spider-Man”), Tom Holland („Spider-Man”), Timothée Chalamet („Diuna”) czy nieco starszego Michaela B. Jordana („Creed”). Można wywnioskować zatem, że widzowie wciąż wolą chodzić do kina na widowiska ze starszymi gwiazdami, którzy są obecni na rynku od kilku dekad.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze