Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ostatnie porządki przed zapowiedzią GTA 6. Rockstar usuwa Social Club

Wkrótce trailer.

W grudniu zobaczymy pierwszy trailer GTA 6. Rockstar przygotowuje się do zapowiedzi, prowadząc najwyraźniej ostatnie porządki na stronie głównej w sferze Rockstar Social Club.

Wygląda na to, że firma pozbyła się większości nawiązań właśnie do „Social Club”. Jak opisuje serwis PCGamesN, logo tego „klubu” zniknęło z oficjalnej strony GTA 5, a wybrane funkcje zintegrowano po prostu w innych miejscach witryny. Postępy czy statystyki znajdziemy po zalogowaniu się na konto.

Z góry i z dołu strony zniknęły logo Social Club, choć inicjatywa ma jeszcze swoją własną podstronę. Nie ma już też napisu mówiącego o „grach połączonych i gotowych na Social Club”, a „Social Club members” zamieniono na samych „members”.

Social Club zniknął. Fot: PCGamesN

Wygląda więc na to, że Rockstar stawia teraz na bardziej ogólne „konto Rockstar Games”, co jest zapewne zgodne z launcherem firmy. Ten w epoce GTA 4 na PC startował jako fatalny Social Club, lecz w 2019 roku przekształcił się w po prostu w Rockstar Games Launcher.

To wszystko oczywiście kosmetyka, lecz związana z pewnością z nachodzącą zapowiedzią nowego Grand Theft Auto (nazwa „GTA 6” stosowana jest jeszcze umownie i pozostaje mieć nadzieję, że nie otrzymamy na przykład remastera GTA 4).

Idealnym miejscem na pokazanie materiału byłaby zapewne impreza The Game Awards, zaplanowana na 7 grudnia. Produkcja tej klasy może jednak „przerastać” wydarzenie Geoffa Keighley’ego, więc równie prawdopodobne jest, że Rockstar po prostu „samodzielnie” ujawni film. Kiedy? Na razie wiemy tylko, że mowa o początku grudnia.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

GTA 6

Video Game

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze