Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Organizator E3 polecił stereotypowe gry dla kobiet, teraz przeprasza

Kontrowersyjny wpis na Twitterze.

Na oficjalnym Twitterze targów E3 udostępniono link do anglojęzycznego artykułu zatytułowanego „25 sieciowych gier, które spodobają się kobietom”. Wpis wzbudził kontrowersje, ponieważ w opinii internautów tekst prezentował stereotypowe tytuły.

Zestawienie przygotowane przez portal Parade zdominowały uproszczone mobilne i pozycje karciane. Wymieniono między innymi Sudoku, The Sims, Candy Crush Saga, Kim Kardashian's Hollywood i Pasjans.

Kopia usuniętego już wpisu organizatorów E3 na Twitterze

Pojawiły się co prawda bardziej „poważne” produkcje - w tym Animal Crossing: New Horizons i Overwatch - ale stanowiły mniejszość. Ponadto we wstępie do tekstu obiecywano listę darmowych tytułów, a tymczasem rekomendowano płatne gry pokroju strzelanki Blizzarda.

Artykuł wywołał oburzenie internautów, choć z mocniejszą krytyką spotkał się profil E3 na Twitterze. Użytkownicy zarzucali organizatorom targów promowanie stereotypowego i seksistowskiego zestawienia. Ostatecznie wiadomość z linkiem do tekstu usunięto.

„Daliśmy ciała. Usuwamy wpis i przepraszamy za utrwalanie szkodliwego stereotypu. Następnym razem postaramy się być lepsi” - napisano we wpisie opublikowanym na koncie imprezy.

To jednak nie wszystko: kontrowersyjny artykuł usunęła najwyraźniej także redakcja serwisu Parade. Przy próbie otworzenia tekstu jesteśmy przekierowywani na stronę główną portalu.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: GameSpot

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze