Skip to main content

OnLive wraca z usługą CloudLift

„Dropbox na zapisane stany gier.”

OnLive - usługa przesyłu obrazu z gier przez Internet powraca po 18 miesiącach milczenia ze zmienionym modelem biznesowym.

Aplikacja nie będzie już sprzedawać i streamować gier przez OnLive, lecz zaproponuje przesył posiadanych już tytułów na inne urządzenia za pomocą przeglądarki, przez usługę CloudLift, dostępną obecnie w fazie testów beta.

Pomysł polega na przenoszeniu zapisanych stanów rozgrywki na przykład na komputery w pracy - także te słabsze niż domowy PC - i kontynuowanie rozgrywki w dowolnym miejscu. Wspierane są nawet tryby sieciowe, DLC czy osiągnięcia Steam.

Kolejna opcja to możliwość uruchomienia produkcji, gdy tytuł jest jeszcze pobierany i instalowany w tle. Przesyłana za pomocą CloudLift gra jest niemal identyczna z oryginałem, ale serwery usługodawcy celują w rozdzielczość 720p i 60 klatek na sekundę.

Aplikacja działa obecnie ze Steamem i z wydawcami, z którymi podpisano stosowne umowy. Mowa tu między innymi o Warner Bros. i Deep Silver, a na start przygotowano Batman: Arkham Origins, LEGO Przygoda Gra Wideo czy Saints Row 4.

Nie obejdzie się jednak bez abonamentu - 10 funtów (ok. 51 zł) miesięcznie. Nie jest jeszcze jasne, czy usługa będzie dostępna w Polsce.

Poniżej galeria screenshotów interfejsu użytkownika nowej aplikacji:

Zobacz także