Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ogłoszono nowy model Nvidia Shield

„Konsola” umożliwi streaming rozgrywki na TV i inne urządzenia.

Nvidia zapowiedziała nowe urządzenie z rodziny Shield. Napędzany systemem Android, stacjonarny system umożliwi transmisję rozgrywki na telewizor w salonie - z domowego komputera lub z serwerów „w chmurze”.

Wiedźmin 3 na konsol napędzanej Androidem? Dlaczego nie.

„Konsolę” napędzi układ Tegra X1 Super Chip. W zestawie znajdziemy też jeden kontroler Shield, a cenę w Stanach Zjednoczonych ustalono na 200 dolarów (ok. 750 zł).

Urządzenie obsługiwać można także za pomocą sprzedawanego osobno pilota bluetooth, służącego jednocześnie za odbiornik do słuchawek. Wbudowany w pilota mikrofon umożliwi wydawanie poleceń głosowych.

Nvidia Shield ma podobno gwarantować dwa razy więcej mocy niż X360 i sześć razy więcej pamięci RAM, przy dużo mniejszym zapotrzebowaniu na prąd i wsparciu dla DirectX 12.

Podczas prezentacji na konferencji GDC pokazano między innymi Borderlands: The Pre-Sequel! i The Talos Principle w 30 klatkach na sekundę. W planach są konwersje Crysis 3 i Resident Evil 5 na system Android.

Producent urządzenia ogłosił także program subskrypcji Grid. Po opłaceniu miesięcznej kwoty będziemy mogli przesyłać rozgrywkę na Shield prosto z serwerów Nvidii - z opóźnieniami na poziomie 150 ms. W ramach abonamentu otrzymamy dostęp to kilkunastu pozycji AAA. Premiera w maju, a jednym z tytułów startowych w usłudze będzie Wiedźmin 3.

Nvidia Shield z kontrolerem. Fot.: Verge.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze