Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oficjalny kontroler PlayStation do telefonów teraz dostępny także dla Androida

PlayStation, ale z Xboxowym zacięciem.

PlayStation ogłosiło, że ficjalny, licencjonowany kontroler dla telefonów Backbone One dostępny jest teraz także w wersji dla urządzenia z systemem Android - do tej pory dostępne było tylko wydanie dostosowane do telefonów firmy Apple.

Przedstawiamy Backbone One - PlayStation Edition. Oficjalnie licencjonowany kontroler mobilny dla użytkowników Androida. Dostępny w sprzedaży już dzisiaj” - napisał na Twitterze oficjalny profil PlayStation. Wersja dla urządzeń Apple - ze złączem Lightning - dostępna była w sprzedaży już od zeszłego roku i zebrała bardzo pozytywne recenzje.

Jak możemy dowiedzieć się na stronie producenta, akcesorium będzie działać na każdym telefonie z Androidem, wyposażonym w złącze USB-C oraz system w wersji co najmniej 8.0. Wraz z debiutem wersji dla systemu Google, stworzono także port dedykowanej aplikacji do przypisywania klawiszy w grach - ta dostępna jest już w sklepie Google Play.

Wersja PlayStation Edition nie tylko posiada charakterystyczny biało - czarny kolor, inspirowany kontrolerem Dual Sense, ale też jest aktualnie jedynym padem od zewnętrznego producenta, który działa z aplikacją PlayStation Remote Play. Oprócz tego można na nim grać też w gry z Xbox Cloud Gaming, Xbox Remote Play, Steam Link, GeForce Now oraz wszystkie standardowe gry na Androida.

Co ciekawe, pomimo kolorów i brandingu PlayStation, zachowano „Xboxowy” układ analogów, zastosowany też we wcześniejszej wersji produktu. Urządzenie kosztuje 119,99 euro (ok. 540 zł) w niemieckiej dystrybucji. Niestety, na ten moment produkt nie jest oferowany bezpośrednio w Polsce. Jeśli jednak mamy znajomych za granicą, to mogą oni w naszym imieniu zamówić kontroler w oficjalnym sklepie firmy Backbone.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze