Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Odwilż to polski serial kryminalny od HBO Max. Data premiery i zwiastun

W obsadzie Bogusław Linda i Andrzej Grabowski.

HBO Max pokazało zwiastun „Odwilży” - pierwszego polskiego serialu kryminalnego od platformy. Ujawniono też, że produkcja zadebiutuje 1 kwietnia.

Akcję osadzono w Szczecinie na przełomie zimy i wiosny. Główną bohaterką jest Katarzyna Zawieja - policjantka, a zarazem samotna matka, która niedawno straciła męża. Funkcjonariuszka prowadzi śledztwo w sprawie zwłok młodej kobiety, znalezionych w wodzie na brzegu Odry.

Cover image for YouTube video

Morderstwo nie jest jedynym elementem dochodzenia - okazuje się bowiem, że przed śmiercią ofiara urodziła dziecko. Poszukiwania niemowlęcia staną się dla Katarzyny szansą do konfrontacji z problemami w życiu prywatnym.

W główną bohaterkę wcieli się Katarzyna Wajda (znana między innymi z serialu „Kruk”). W obsadzie są również między innymi Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Sebastian Fabijański, Ewa Skibińska i Małgorzata Gorol.

„Odwilż” złoży się z sześciu odcinków, których reżyserem jest Xawery Żuławski, czyli twórca „Diagnozy” i „Prawa Agaty”. Scenariusz napisała Marta Szymanek, która napisała jeden z epizodów „Watahy”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze