Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oculus Rift wyleczy zaburzenia wzroku?

Zapewniają twórcy projektu Diplopia.

Twórcy gry Diplopia zapewniają, że dzięki zestawowi Oculus Rift można wyleczeń niektóre z zaburzeń wzroku, w tym zeza, diplopię (podwójne widzenie) czy amblyopię („leniwe oko”).

Deweloperzy obiecują, że już w miesiąc można uzyskać „wymierne rezultaty”, a system działa na dorosłych i na dzieci.

Sama gra to prosty klon Arkanoida w trzech wymiarach, polegający na odbijaniu piłeczki i niszczenie muru. Sekret tkwi w możliwości Oculus Rift - urządzenie wyświetla inny obraz dla lewego i prawego oka, wymuszając współpracę gałek ocznych.

„Te strategie pokazały, że są nawet sześć razy skuteczniejsze niż standardowe metody, takie jak zakrywanie jednego oka, co w przypadku dzieci może być całkowicie bezowocne z powodu wywoływanych nieprzyjemności” - wyjaśnia twórca pomysłu, James Blaha - sam cierpiący na zeza.

„Diplopia zaoferuje zabawną, efektywną, alternatywną metodę, z której dorośli i dzieci nie zrezygnują aż do pełnego wyleczenia.”

„Przez całe życie lekarze mówili mi, że nie będą widział w trzech wymiarach tak jak inni. Wspierając ten projekt możesz zapewnić lepszy wzrok potrzebującym.”

Blaha oraz jego projekt pozyskali już w serwisie IndieGoGo wymagane 2 tys. dol. - w sam raz na zakup zestawów producenckich Oculus Rift, licencji na silnik Unity oraz grafiki na potrzeby gry. Osiągnięto już nawet poziom 4 tys. dol., związany z wprowadzeniem wsparcia dla kontrolera ruchowego Razer Hydra.

Zobacz na YouTube

Read this next