Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obsada serialu Wiedźmin odgaduje polskie nazwy i imiona z prozy Sapkowskiego

Test Tomka Bagińskiego w materiale Netflixa.

Netflix opublikował materiał, w którym część obsady serialu „Wiedźmin” próbuje odgadnąć polskie nazwy i imiona z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego.

W nietypowym teście prowadzonym przez Tomka Bagińskiego wzięli udział Freya Allan, Anya Chalotra i Joey Batey, czyli aktorzy wcielający się odpowiednio w postacie Ciri, Yennefer oraz Jaskra.

Zadanie postawione przed artystami było stosunkowo proste: musieli odgadnąć, jak brzmią określone nazwy i imiona w polskiej wersji językowej - za każdym razem mieli do wyboru dwie różne odpowiedzi. Efekt był mocno zróżnicowany.

Poza wymienioną trójką, w obsadzie serialu jest też Henry Cavill. Aktor znany między innymi z roli Supermana w kinowych adaptacjach komiksów wydawnictwa DC wciela się w głównego bohatera - Geralta z Rivii.

Henry Cavill jako Geralt

Pierwszy sezon przedstawia przede wszystkim wydarzenia z opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Widzowie mogą więc zobaczyć na przykład Białego Wilka walczącego ze strzygą w Wyzimie i biorącego udział w uczcie w Cintrze.

„Wiedźmin” dostępny jest na platformie Netflix. Potwierdzono już, że kontynuacja - do której zdjęcia rozpoczną się w lutym - zadebiutuje w 2021 roku.

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze