Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nvidia chwali się, że wyprzedza konkurencję w... liczbie sterowników

Zawsze coś.

Nvidia pochwaliła się, że wydała w tym roku osiemnaście certyfikowanych wersji sterowników dla kart graficznych, co jest wynikiem znacznie lepszym niż konkurencja w postaci AMD i Intela.

Arkuszem kalkulacyjnym pochwalił się na Twitterze jeden z menedżerów korporacji, niezbyt subtelnie starając się w ten sposób podkreślić przewagę nad wymienionymi firmami, przynajmniej w sferze publikowanego oprogramowania.

Prowadzenie Nvidii w tej sferze nie jest nowością i trwa już od wielu lat. W tym roku firma przygotowała w ten sposób wsparcie dla 69 produkcji, podczas gdy po stronie AMD było to 29 gier , a Intela - 28. Konkurencyjni producenci wydali też po 6 odsłon samych sterowników.

Rywale mają jednak przewagę po stronie wydanych wersji beta - 19 u AMD i 13 u Intela. U Nvidii liczba wynosi zero, co jest celowym działaniem, a firma równie mało subtelnie komentowała sytuację już kilka miesięcy temu. „Nie oddajemy testów w ręce społeczności, prowadzimy je sami” - napisano w kwietniu w specjalnym artykule, podsumowującym inicjatywę sterowników Game Ready.

„Nie wydajemy podrzędnych wersji beta po minimalnych testach, nie wspominając nawet o konfliktujących wersjach ze wsparciem dla różnych gier i produktów, wprowadzających zamieszanie wśród konsumentów” - dodano wtedy. Można domyślić się, w jakim kierunku skierowano słowa.

Z drugiej strony, sama Nvidia w przeszłości musiała posiłkować się aktualizacjami, by łatać błędy w oprogramowaniu. Nie da się też ukryć, że chwalenie się liczbą sterowników wygląda dość dziwnie. Liczba premier wydaje się być mało istotna, przynamniej w porównaniu z działaniem i wydajnością samych urządzeń.

Read this next