Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy zwiastun „Akademii Pana Kleksa” jest magiczny i muzyczny

Premiera już niedługo.

Film „Akademia Pana Kleksa”, będący adaptacją powieści o nieco zwariowanym Panu Kleksie, doczekał się nowego zwiastuna. Znów jest magicznie, kolorowo, a przede wszystkim - muzycznie.

Główną gwiazdą materiału jest oczywiście Ada Niezgódka, a więc filmowa wersja Adasia Niezgódki z książek. Z początku dziewczyna wydaje się sceptycznie nastawiona do przejścia przez wrota do magicznego świata, ale barwna kraina z gadającymi zwierzętami okazuje się najwyraźniej zbyt kusząca. Nowa rzeczywistość ma jednak swoje problemy, z którymi prędzej czy później trzeba będzie się zmierzyć.

Magia „Akademia Pana Kleksa” wybija się nie tylko w czarujących krajobrazach i dziwacznych stworzeniach, ale i muzyce. Pierwszym singlem promującym film była piosenka „Jestem Twoją Bajką” w wykonaniu Sanah, a niedawno mogliśmy usłyszeć też utwór „Całkiem Nowa Bajka”, w wykonaniu artystów takich jak Brodka, Artur Rojek czy Ralph Kaminski.

Nie mniej gwiazdorsko prezentuje się obsada. Powraca Piotr Fronczewski, choć tym razem nie w roli Ambrożego Kleksa, ale Doktora. Wyzwania odegrania tytułowego bohatera podjął się Tomasz Kot, a w postać Ady Niezgódki wciela się Antonina Litwiniak. Co prawda do książkowej Akademii wstęp mieli tylko chłopcy, ale pan Kleks postanowił najwyraźniej iśc z duchem czasu i postawić na inkluzywność.

Tworzeniem obrazu zajmuje się wytwórnia Open Mind, funkcję dystrybutora przyjęła firma Next Film, za reżyserię odpowiada Maciej Kawulski. Premiera w polskich kinach została zapowiedziana na 5 stycznia 2024 roku, ale seanse przedpremierowe rozpoczną się jeszcze w tym roku - 25 grudnia.

Read this next