Skip to main content

Nowy rekord? Firma ogłasza bankructwo swojego studia siedem miesięcy po zakupie

Nie znaleziono wydawcy.

Firma Fragbite Group ogłosiła, że postawiła swoje wewnętrzne studio deweloperskie Fall Damage w stan bankructwa, choć przejęła to przedsiębiorstwo zaledwie siedem miesięcy temu.

Wygląda na to, że właściciele wiązali spore nadzieje z darmową strzelanką Alara Prime, którą produkowali deweloperzy z Fall Damage. Jak jednak podano w komunikacie, nie udało się znaleźć wydawcy zainteresowanego tytułem.

Prowadzono rzekomo dyskusje z potencjalnymi partnerami, ale „nie udało się w pełni ukończyć procesu w wymaganych ramach czasowych” - napisało Fragbite, cytowane przez serwis GamesIndustry. To przełożyło się na sytuację finansową, której „nie dało się utrzymać”.

Zobacz na YouTube

Te dyskusje z zainteresowanymi wydawcami podobno jeszcze trwają, tak samo jak prace nad grą. Studio nie jest jednak w stanie dalej spłacać zaciągniętych długów i właśnie stąd decyzja o przejściu w stan bankructwa. Jak zapewniono, to rzekomo tylko tymczasowa sytuacja.

Fragbite kupiło Fall Damage dopiero w październiku ubiegłego roku, za niecałe 2 miliony dolarów. Samo studio powstało w 2017 roku, założone przez weteranów serii Battlefield i studia DICE: Andersa Gyllenberga, Mikaela Kalmsa i Dana Vaderlinde.

Alara Prime to futurystyczna, darmowa strzelanka w perspektywie pierwszej osoby, z nietypowym formatem potyczek trzech drużyn „4 na 4 na 4”. Nie może zabraknąć także klas postaci i szerokiego wyboru gadżetów. Premiera jeszcze w tym roku - być może.

Zobacz także