Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Need for Speed opóźniony, twórcy pomagają przy Battlefield 6

Priorytety EA.
  • Criterion pomaga dopracować nowego Battlefielda
  • Studio nie zostało odsunięte od serii Need for Speed na stałe

Electronic Arts postanowiło opóźnić premierę nowej odsłony Need for Speed o cały rok, żeby deweloperzy ze studia Criterion mogli pomóc w dopracowaniu Battlefielda 6.

- Gra wygląda coraz lepiej, cały zespół bardzo ciężko pracował, szczególnie w ubiegłym roku, kiedy trzeba było pracować z domu - powiedziała Laura Miele, nadzorująca studia EA, w rozmowie z serwisem Polygon.

- Mamy świetną produkcję w zanadrzu, to gra z wielkim potencjałem. Chcemy iść z nią po zwycięstwo i zaoferować graczom fantastycznego Battlefielda.

Powrót do współczesności w Battlefield 6 wielu zapewne ucieszy

Miele zaznaczyła, że Criterion nie zostaje odsunięte od serii Need for Speed, a przedstawiciele studia uczestniczyli w rozmowach dotyczących oddelegowania twórców do pomocy przy Battlefieldzie.

Warto zaznaczyć, że deweloperzy z tego zespołu pracowali już w przeszłości między innymi nad Battlefield 1 i Battlefield 5.

- Pracowali nad Battlefrontem i kilkoma odsłonami Battlefielda, mają naprawdę porządną, bliską więź partnerską z DICE. Jestem pewna, że wyjdzie im to na dobre - podkreśliła Miele.

Battlefield 6 ma ukazać się jesienią. Nie został jeszcze oficjalnie ujawniony, lecz według nieoficjalnych informacji, otrzymamy grę inspirowaną współczesnymi militariami.

O autorze

Komentarze