Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy „Harry Potter” potwierdzony. Serial będzie emitowany przez 10 lat

J.K. Rowling producentką wykonawczą.

Prezes Warner Bros. Discovery - David Zaslav - oficjalnie potwierdził, że powstanie nowa 10-letnia seria „Harry Potter’” z odświeżoną obsadą. Co więcej, jej producentką wykonawczą zostanie J.K. Rowling, autorka oryginalnego cyklu powieści.

Projekt zmierzający na platformę Max - która zastąpi HBO Max - nie będzie w żaden sposób powiązany z kinowym cyklem. Studio planuje zrealizować w sumie siedem sezonów, a każdy z nich byłby inspirowany jednym z tomów popularnej serii książek. Nie otrzymamy więc nowej historii.

- Cieszymy się, że możemy dać widzom okazję do odkrycia Hogwartu w zupełnie nowy sposób - powiedział Casey Bloys odpowiedzialny za content w HBO i Max, cytowany przez portal Deadline. - Harry Potter jest kulturowym fenomenem i wiemy, że to uniwersum cieszy się niesłabnącą miłością. Powstający we współpracy z Warner Bros. Television i J.K Rowling serial Max Original zanurzy się głęboko w każdą z kultowych powieści, które fanom nieustannie sprawiają radość przez wszystkie te lata.

W krótkiej zapowiedzi nowej serii użyto nawet tej samej czcionki, co w oryginale sprzed lat

Nie ustalono jeszcze daty premiery. Przypomnijmy, że „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” debiutował ponad dwadzieścia dwa lata temu, rozpoczynając jeden z najbardziej kasowych cykli w historii kina. Osiem produkcji o losach znanego czarodzieja - wydanych w latach 2001-2011 - przyniosło w sumie na całym świecie 7,7 miliardów dolarów.

Co ciekawe, wyreżyserowanie wspomnianego widowiska zaproponowano kiedyś Stevenowi Spielbergowi. Filmowiec zrezygnował jednak wtedy z projektu ze względu na rodzinę. Przypomnijmy też, że planowana jest serialowa adaptacja gry Hogwarts Legacy, która biła rekordy popularności. Mówi się również o ekranizacji sztuki teatralnej „Harry Potter i przeklęte dziecko”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze