Skip to main content

Nowy film Silent Hill nawiąże do PT od Hideo Kojimy

„Pozwolił nam marzyć”.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Christophe Gans pracuje nad nowym filmem na bazie serii Silent Hill. Teraz filmowiec przyznał, że zamierza nawiązać w nim do projektu PT.

Przypomnijmy: Hideo Kojima przygotował PT jako grywalny teaser nowej odsłony cyklu, pod tytułem Silent Hills. Projekt nigdy nie doczekał się realizacji, lecz teraz Konami pracuje podobno nad wskrzeszeniem licencji, a jednym z elementów ma być film słynnego reżysera, odpowiedzialnego w przeszłości choćby za „Braterstwo wilków”.

W rozmowie z francuskim serwisem filmowiec przyznał, że niemal zakończył już zarys opowieści dla nowej produkcji - tak zwany storyboard. Historia ma być samodzielna i stanowi reset, więc zapewne nie skorzysta szerzej z dorobku innych gier wideo.

- Mam już prawie gotowy storyboard dla nowego Silent Hill i faktycznie jest kilka nawiązań do PT, ponieważ ten projekt pozwolił nam wszystkim marzyć - przyznał Gans w rozmowie EcranLarge.

Reżyser jest zapewne dobrze zaznajomiony z materiałem źródłowym, ponieważ w 2006 roku odpowiadał za pierwszy film „Silent Hill”, z Seanem Beanem. Ten zbytnio nie przypadł do gustu krytykom, lecz oceny widzów były już lepsze - budżet zwrócił się z nawiązką. Nowa produkcja ma być częścią szerszej ofensywy Konami, planującego rzekomo także nowe gry.

Zobacz także