Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Doom podzielił graczy bajkową oprawą. Jest trailer i data premiery

Zdania na temat gry są podzielone.

Bethesda ogłosiła datę premiery Mighty Doom, czyli darmowego spin-offu kultowej serii na urządzenia mobilne. Gra, choć urocza, spotyka się z wieloma nieprzychylnymi komentarzami.

Nowy zwiastun zdradza, że Mighty Doom zadebiutuje w wybranych krajach 21 marca, a gra dostępna będzie na urządzeniach z systemami iOS oraz Android. Twórcy obiecują relaksującą rozgrywkę, mnóstwo strzelania, wymagające starcia z bossami oraz elementy rogue-lite. Akcja ukazana jest z góry, a stylistyka mocno przypomina mieszankę kreskówek Cyanide&Happiness i figurek Funko Pop.

Przejmij kontrolę nad Mini Slayerem w tej izometrycznej strzelance i poznaj animowany świat znany z serii DOOM - to jego alternatywna wersja, inspirowana zabawkami kolekcjonerskimi z DOOM Eternal. Mnóstwo kreskówkowej brutalności czeka na ciebie w niekończącej się wojnie z minipiekłem. Awansuj, zdobywaj potężne umiejętności oraz nowy sprzęt i usprawniaj legendarne bronie” - czytamy na stronie produktu w Google Play.

O Mighty Doom wiadomo od dłuższego czasu, ponieważ jeszcze w 2021 roku produkcja trafiła do wczesnego dostępu i wielu graczy zdarzyło ją sprawdzić. Teraz Bethesda szykuje oficjalną premierę i oferuje kilka dodatków osobom, które zdecydują się na wstępną rejestrację. Wśród bonusów znajdziemy skórki na broń i pancerz, a także 3 klucze wyposażenia, 1 klucz broni i 80 kryształów.

Fani Dooma wydają się niezadowoleni z bajkowej stylistyki mobilnego spin-offa, co widać po wielu negatywnych komentarzach i ocenach pod materiałami z gry. Warto jednak mieć na uwadze, że za Mighty Doom stoi inny zespół niż za „dużymi” odsłonami serii, a prace nad pełnoprawną kontynuacją najprawdopodobniej już trwają, co sugeruje usunięte już ogłoszenie o pracę, jakie widniało na stronie Zenimax.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze