Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe telewizory Sony powstają z myślą o PS5

Dla jak największej wydajności.

Na targach CES 2020 przedstawiciele Sony ujawnili kilka nowych modeli telewizorów z rodziny BRAVIA, które - jak dowiedział się serwis Tech Radar - zaprojektowane zostały z myślą o next-genowych platformach.

„Nie wiadomo jak blisko współpracują oddziały odpowiedzialne za gry i telewizory w Sony, ale dowiedzieliśmy się, że nowa seria wyświetlaczy została zaprojektowana konkretnie z myślą o konsolach kolejnej generacji” - napisał Henry St Leger.

Można się domyślić, że chodzi przede wszystkim o PlayStation 5, choć rzecz jasna inne platformy też uruchomimy na wyświetlaczach od japońskiego producenta.

Model flagowy to Z8H. Zaoferuje wsparcie dla rozdzielczości 8K przy 60Hz i 4K przy 120HZ - co spełnia założenia PS5 dotyczące rozdzielczości i maksymalnej liczby klatek w grach (120Hz może być wykorzystane w grach VR).

Z8H wyposażono w ekran Full Array HD o przekątnej 75 lub 85 cali oraz procesor X1 Ultimate.

Sony X900H

Tańszy model X900H zapewni wsparcie dla 4K, a częstotliwość odświeżania 120Hz zostanie zaimplementowana po premierze w formie aktualizacji. Rozmiary tego modelu zaczynają się od 55 cali. Oba telewizory wspierają też HDR. Ceny nie zostały jeszcze ujawnione.

PS5 zadebiutuje pod koniec roku.

Źródło: Tech Radar

Następnie: Asus zaprezentował "najpotężniejszy na świecie" 14-calowy laptop do gier

Tagi

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły