Skip to main content

Nowe szczegóły o Dragon Age: The Veilguard. Wybory z „trójki” będą miały znaczenie

Wybierzemy też pochodzenie postaci.

Studio BioWare przygotowuje graczy do dzisiejszej prezentacji gameplayu z Dragon Age: The Veilguard, ujawniając kolejną garść nieco szczegółów rozgrywki. Dowiedzieliśmy się między innymi, że wybory podjęte w Inkwizycji wpłyną na świat nowej odsłony.

Wieści przekazał insider Shinobi, opierający się na doniesieniach z oficjalnego Discorda BioWare, gdzie przedstawiciele studia odpowiadają na część pytań graczy. Jak się okazuje, na początku gry otrzymamy możliwość zaprojektowania własnego Inkwizytora (protagonisty poprzedniej części) oraz zaznaczenie kilku ważniejszych wyborów podjętych w „trójce”.

Jeśli mamy zgadywać, mowa zapewne o wyborach z dodatku Intruz, będącego właściwie pełnoprawnym zakończeniem gry, ale schowanym za DLC. Jako że pod koniec przygody decydowaliśmy o sprawach istotnych dla przyszłości całego Thedas, byłoby dosyć dziwnie, gdyby żaden z wyborów nie przełożył się na świat w sequelu.

Taki scenariusz może jednak budzić obawy o to, czy Dragon Age: The Veilguard pozwoli przenieść nasze decyzje z jeszcze starszych odsłon, tak jak to było w Inwkizycji. W przypadku „trójki” napotykane postacie i cała historia świata zależały od tego, co przygotowalismy wcześniej na stronie Dragon Age Keep. Jeśli Veilguard postawi na swoją kanoniczną wersję uniwersum, lata „pracy” fanów pójdą na marne.

Dragon Age Keep pozwala zaprojektować spójną historię z poprzednich części.

Przeszłość bohatera w The Veilguard

BioWare zapowiedziało również, że w The Veilguard powróci wybór pochodzenia postaci. Nie jest jednak do końca jasne, czy mowa o całkowicie oddzielnym wstępie dla każdej historii (jak w Dragon Age Początek), czy po prostu unikalnych kwestiach dialogowych, jak w Inkwizycji. Do wyboru mamy otrzymać 6 frakcji, w tym m.in. Antiviańskie Kruki, Szarych Strażników i Smoki Cienia.

Więcej dowiemy się zapewne dziś o godzinie 17:00, gdy BioWare opublikuje na kanale YouTube oficjalny gameplay z Dragon Age: The Veilguard. Transmisja pokaże pierwsze 15 minut rozgrywki.

Zobacz także