Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa jakość filmów Marvela na Disney+. Platforma poprawia dźwięk

Krok w stronę formatu IMAX.

Disney wzmacnia kinowe doświadczenia i wprowadzi lepszą jakość dźwięku znaną z kin typu IMAX. Usługa będzie dostępna tylko dla wybranych filmów Marvela i innych tytułów w 2023 roku.

Według wytwórni nowa funkcja zostanie specjalnie skalibrowana dla systemów kina domowego. Dodatkowo „zachowa pełny zakres dynamiki oryginalnego miksu dźwiękowego", jak czytamy na portalu Deadline. Dzięki temu w teorii otrzymamy charakterystyczny dźwięk Imax firmy DTS, który będzie blisko tego, co chcieli osiągnąć twórcy.

Oczywiście pamiętajmy, że wspomniana opcja będzie wymagać odpowiedniego sprzętu i warunków w naszych mieszkaniach. Co ciekawe, Disney ma opublikować listę certyfikowanych urządzeń, które w pełni wykorzystają potencjał funkcji. Eksperci wskazują, że będą to głównie telewizory marki Sony i Hisense z certyfikatem IMAX Enhanced oraz certyfikowane amplitunery AV firm Denon, Marantz i JBL.

Prawdopodobnie film „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” będzie jednym z pierwszych, który otrzyma lepszy dźwięk

Warto zwrócić uwagę, że Disney+ to pierwsza platforma, która wprowadziła formaty IMAX Enhanced w swoim środowisku. Już w listopadzie 2021 roku usługa przesyłania strumieniowego uruchomiła rozszerzony rozmiar wyświetlania obrazu znany z kin IMAX o parametrach 1,90:1 dla trzynastu produkcji Marvela.

Zapewnia on do 26 procent więcej obrazu na ekranie dla wybranych sekwencji filmowych. Wśród uprzywilejowanych widowisk znalazły się wtedy między innymi „Avengers: Wojna bez granic”, „Avengers: Koniec gry” czy obie części „Strażników Galaktyki”. Nie znamy jeszcze daty wprowadzenia nowej funkcji związanej z lepszym dźwiękiem.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze